Składane przenośne stoły do masażu to niezwykle użyteczne rozwiązanie dla osób pracujących poza gabinetem masażu, np. w domu lub firmie u klienta. Funkcjonalna konstrukcja łóżek do masażu ułatwia pracę fizjoterapeucie lub masażyście.
Składane stoły do masażu to optymalne rozwiązanie dla fizjoterapeuty, który realizuje usługi medyczne poza gabinetem czy centrum rehabilitacyjnym. Taki sprzęt towarzyszy najczęściej masażystom, oferującym zabiegi w domu pacjenta albo świadczącym obsługę medyczną podczas imprez sportowych. Profesjonalny przenośny stół do masażu to również podstawowy element ekwipunku specjalistów, prowadzących wyłącznie mobilną działalność w zakresie udzielania zabiegów opartych na technikach manualnych.
Specyficzna konstrukcja, jaką charakteryzują się składane stoły do masażu, sprawia, że doskonale nadają się one do świadczenia części usług fizjoterapeutycznych, poza ośrodkami medycznymi, w których dominuje sprzęt stacjonarny. Stan zdrowia niektórych pacjentów, nierzadko uniemożliwia im dotarcie na wymagane zabiegi do centrum rehabilitacyjnego, wówczas jedyną alternatywą może być skorzystanie z usług mobilnego masażysty. Mimo, iż głównym „narzędziem” pracy masażysty są ręce i fachowa wiedza, to przenośny stół do masażu jest niezbędnym elementem efektywnej i skutecznej terapii.
Specjalistyczne przenośne stoły i łóżka do masażu coraz powszechniej widuje się także podczas różnego rodzaju rozgrywek bądź treningów sportowych. Podczas intensywności ruchowej, niejednokrotnie dochodzi bowiem do konieczności udzielenia pomocy siatkarzowi czy tenisiście, który zmaga się z kontuzją, np. z kurczem albo nadmierną sztywnością mięśni. Składane stoły do masażu często znajdują się więc na wyposażeniu klubów sportowych, gdzie służą do wykonywania masaży klasycznych i innych technik manualnych wspomagających zawodników. Z tego typu łóżek z powodzeniem korzystają zarówno początkujący masażyści, jak i specjaliści z dużym stażem, praktyką oraz branżowym doświadczeniem.
Profesjonalne przenośne łóżko do masażu łączy w sobie praktyczne wartości użytkowe, ergonomię oraz walor estetyczny. W związku z faktem, iż tego rodzaju stoły cechuje mniejsza stabilność, niż w przypadku masywniejszych urządzeń stacjonarnych, konstrukcja dobrego składanego łóżka do masażu musi być bardzo wytrzymała. Z punktu widzenia częstego transportowania i noszenia, składane stoły do masażu powinny również być stosunkowo lekkie, stąd najczęściej ich stelaż wykonywany jest z aluminium. Należy zwrócić uwagę, aby materiał wykorzystany do obicia blatu leżanki był odporny na przetarcia, zaplamienia oraz przystosowany do użytku w warunkach podwyższonej wilgotności (m. in. w szatniach czy kontakcie ze spoconym ciałem). Warto pamiętać, żeby parametry, jakie posiada przenośny stół do masażu, zapewniały wygodę i komfort zarówno pacjentowi, jak też osobie wykonującej zabiegi (w pozycji stojącej oraz siedzącej – przy refleksologii; opcja reiki).
Wśród licznych akcesoriów, w jakie mogą zostać zaopatrzone przenośne stoły i łóżka do masażu, jest przede wszystkim zagłówek z regulowanym kątem nachylenia, a także specjalna półka pod ramiona (mufa), podłokietniki czy wałek. Przydatne są również wszelkiego rodzaju wieszaki na ręczniki oraz podkłady. Bardzo ważnym elementem jest też pokrowiec, który zapewnia poskładanemu stołowi i poszczególnym elementom jego wyposażenia - odpowiednią ochronę w trakcie transportu samochodem.