Aplikator wieloiłowy – piłka „Jeżyk”
Odległość między igłami 4,0 mm, średnica 55 mm
Skład igieł: żelazo, miedź, nikiel, cynk, srebro; podstawa: guma medyczna.
Aplikator-piłka „Jeżyk” – jest środkiem do oddziaływania bezpośrednio na obszary występowania bólu na ciele, wspomaga drobną koordynację ruchową oraz wrażliwość dotykową.
Osiągnięcie zwiększonej efektywności terapeutycznej jest możliwe dzięki okrągłej formie aplikatura, refleksyjno-mechanicznym i galwaniczno-elektrycznym właściwością aplikatura „Jeżyk”. W wyniku czego następuje aktywizacja układu nerwowego, sercowo-naczyniowego, kostnego, trawiennego, immunologicznego i innych układów.
Jak należy używać aplikatora-piłeczki?
Przy schorzeniach związanych z zaburzeniami w układzie nerwowym i aktywności umysłowej należy oddziaływać piłeczką (uciskać, przyciskać, przetaczać) w dłoniach i na stopach, gdzie występuje najwięcej stref projekcji wszystkich organów wewnętrznych człowieka. Takie miejscowe oddziaływanie rozwija drobną motorykę ruchową i wrażliwość dotykową kończyn, wspiera rozwój funkcji mózgu u dzieci i dorosłych.
Aplikator Lyapko “Jeżyk” jest przydatny w gimnastyce palców i dłoni, jest powszechnie stosowany przez psychologów dziecięcych, logopedów, neurologów, rehabilitantów czy lekarzy pracujący z dziećmi z opóźnieniami mowy, opóźnieniami rozwoju układu psychonerwowego i psychomotoryki, z dziećmi z dziecięcym porażeniem mózgowym, jąkaniem się i innymi dolegliwościami.
Aplikator-piłeczkę „Jeżyk” można stosować w razie uszkodzenia stawów oraz więzadeł rąk i stóp, w celu przywrócenia funkcji motorycznych stóp, dłoni czy palców (np. po zdjęciu gipsu); do usuwania przykurczów mięśniowo-stawowych, po urazach czaszkowo-mózgowych, po udarach w rehabilitacji domowej, przy uszkodzeniach nerwów obwodowych; w napięciach stresowych, w rehabilitacji zaburzeń psychicznych i mowy u dzieci, w zapobieganiu i eliminowaniu zmęczenia mięśni, w łagodzeniu napięć nerwowych i wielu innych problemach zdrowotnych.
UTRZYMANIE W CZYSTOŚCI I DEZYNFEKCJA
W warunkach domowych — zaleca się obróbkę roztworem myjącym, przemywanie pod bieżącą wodą i suszenie strumieniem gorącego powietrza (suszarką).
W placówkach leczniczych do sterylizacji aplikatorów używa się powszechnie stosowanych preparatów medycznych do dezynfekcji powierzchni sprzętu.
Możliwość dokupienia metodyki stosowania w formie papierniczej.